Leczenie alergii

 

Alergia lub popularnie stosowane synonimy uczulenie, nadwrażliwość to patologiczna, jakościowo zmieniona odpowiedź tkanek na alergen, polegająca na reakcji immunologicznej związanej z powstaniem swoistych przeciwciał, które po związaniu z antygenem doprowadzają do uwolnienia różnych substancji – mediatorów stanu zapalnego. Może się objawiać łagodnie jak w przypadku kataru czy łzawienia, aż po zagrażający życiu wstrząs anafilaktyczny i śmierć.

 

Do antygenów najczęściej wywołujących alergię należą:

 

  • Pyłki roślinne (odpowiedzialne za występowanie kataru siennego),
  • Zarodniki pleśni,
  • Leki,
  • Produkty spożywcze,
  • Jad owadów, np. jad pszczół,
  • Zwierzęta i ich wydzieliny,
  • Roztocza.

 

Alergeny roztoczy są alergenami wszechobecnymi, nie można ich całkowicie wyeliminować. Miejsce bytowania to pościel, średnio 2 mln w jednym łóżku, narzuty, zasłony dywany dla roztoczy kurzu domowego. Idealne warunki dla rozwoju roztoczy: temp 23 - 25 stopni Celsjusza, wilgotność względna >70-80%. Naskórek złuszczony w ciągu jednego dnia ze skory człowieka, tj. około 1,5 g wystarczy do wyżywienia wielu tysięcy roztoczy przez 3 miesiące.

 

Dane epidemiologiczne wskazujące na rozpowszechnienie się alergii we współczesnych populacjach ludzkich krajów wysoko rozwiniętych są niepokojące. Co 10 lat podwaja się liczba osób uczulonych, przy czym istnieją regiony w Stanach Zjednoczonych, gdzie uczulenie można udokumentować u prawie 40% mieszkańców.

 

Zawarta w Białej Księdze Alergii analiza sugeruje, że przy tym tempie wzrostu zachorowalności na choroby atopowe w 2020 roku liczba chorych z uczuleniami będzie większa niż osób zdrowych. Stąd dane epidemiologiczne wymagają stałej weryfikacji.


Poznaj skuteczną metodę eliminacji roztoczy w Twoim domu - AllerVia®

 

Uzyskanie istotnej i trwałej redukcji ekspozycji na roztocze w warunkach domowych pozostaje poważnym wyzwaniem. Teoretycznie może ona być osiągnięta przez usunięcie organizmów ze środowiska lub przez zapobieganie roznoszenia się w powietrzu cząstek ich odchodów. W praktyce, każda z tych metod ma ograniczenia. Zabicie roztoczy nie usuwa ich alergenów, które mogą przetrwać przez miesiące i lata w rezerwuarach kurzu domowego (4, 5, 6, 7). Jeżeli metody eliminacji nie będą stosowane regularnie, a wilgotność powietrza nie będzie utrzymana na wystarczająco niskim poziomie, grozi powtórna inwazja (reinfestacja). Bariery fizyczne mogą być łatwo stosowane na pościeli, ale już znacznie trudniej na dywanach, zasłonach, czy zabawkach (7).

 

Co to jest AllerVia® ?

AllerVia to innowacyjne urządzenie przeciw roztoczowe, które emituje fale ultradźwiękowe, zaburzające cykl rozwojowy i cykl żywieniowy roztoczy oraz neutralizują alergeny białkowe roztoczy. Przed wprowadzeniem urządzenia w Włoszech i Anglii były przeprowadzane badania skuteczności. Wyniki badań były publikowane na europejskich kongresach alergologicznych i immunologicznych.

 

Jaka jest skuteczność urządzenia?

Przed wprowadzeniem urządzenia w Włoszech i Anglii były przeprowadzane badania skuteczności. Wyniki badań były publikowane na europejskich kongresach alergologicznych i immunologicznych. Badania wykazały, że urządzenie obniża ilość alergenów roztoczy o 60 % w ciągu 2 miesięcy stosowania. Stosowanie zmniejsza istotnie objawy astmy oskrzelowej (kaszel nocny, napady duszności) i alergicznego nieżytu nosa (katar, napady kichania, nieżyt nosa) u dzieci (wiek 4-15, 5 lat, 3 m-ce stosowania). Inne badania wykazały, że zastosowanie urządzenia przeciw roztoczowego pozwoliło skrócić stosowanie leków przeciwastmatycznych i przeciwalergicznych o 30%.

 

Jak duże może być pomieszczenie?

AllerVia działa w obrębie jednego pokoju o maksymalnej powierzchni do 40 m2.

 

Jaka jest zasada działania?

Urządzenie emituje fale ultradźwiękowe, które zaburzają cykl rozwojowy i cykl żywieniowy roztoczy oraz neutralizują alergeny białkowe roztoczy.

 

Jak należy zasilać urządzenie?

Urządzenie włącza się do źródła prądu ładowarką wielkości ładowarki do telefonu. Posiadamy wersję przenośną urządzenia, która zasilana jest poprzez baterię.

 

Jak należy je stosować?

Urządzenie należy włączyć do źródła zasilania ładowarką, która jest dołączona do urządzenia i pozostawić w spokojnym miejscu, najlepiej w sypialni, ponieważ w pościeli znajduje się największa ilość roztoczy. W przydatku częstego i długiego przebywania w innym pomieszczeniu w celu skutecznej eliminacji roztoczy watro rozważyć zakup dodatkowych urządzeń.

 

Czy urządzenie ma jest bezpieczne?

Urządzenie posiada certyfikat EU, spełnia normy Unii Europejskiej. Jest całkowicie bezpieczne dla ludzi (dzieci) i zwierząt domowych.

 

Jak długa jest gwarancja?

Na każe zakupione u nas urządzenie udzielamy 2 letniej gwarancji producenta.

 


Materiały do pobrania:

Badanie skuteczności:

 

Prezentacja produktu:

Pytania i odpowiedzi:

Certyfikat: