Oddech to nasz konik

Wielu z nas traktuje go jako zwierzę głównie użytkowe i trudno jest dopuścić nam do świadomości fakt, iż to właśnie koń może stać się największym przyjacielem człowieka, o którego należy dbać jak o bliskiego członka swojej rodziny.

Posiadanie własnego konia to nie tylko duże obciążenie finansowe, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Codzienna pielęgnacja konia polega między innymi na obserwowaniu jego zdrowia. Nasza pomoc jest niezbędna zwierzęciu do utrzymania prawidłowej kondycji.

zdjecie 2 1

Koń

Wielu z nas traktuje go jako zwierzę głównie użytkowe i trudno jest dopuścić nam do świadomości fakt, iż to właśnie koń może stać się największym przyjacielem człowieka, o którego należy dbać jak o bliskiego członka swojej rodziny.

Posiadanie własnego konia to nie tylko duże obciążenie finansowe, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Codzienna pielęgnacja konia polega między innymi na obserwowaniu jego zdrowia. Nasza pomoc jest niezbędna zwierzęciu do utrzymania prawidłowej kondycji.

line

Nebulizacja Koni Fleineb®

Unikalne na świecie rozwiązanie skutecznej i wygodnej nebulizacji konia

Produktem, który zasługuje na szczególną uwagę jest innowacyjne rozwiązania w dziedzinie nebulizacji koni o nazwie Flexineb®. Jesteśmy jego wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski. Flexineb® to pierwsze kompaktowe przenośne urządzeniem do nebulizacji koni, które podczas działania jest całkowicie bezgłośne. Flexineb® wytwarza aerozol w komorze głównej urządzenia dzięki energii ultradźwięków z generatora ultradźwiękowego. Flexineb®  wytwarza aerozol bez niekorzystnego obniżenia temperatury.

line

Flexineb®

Co to jest Flexineb®?

Flexineb® to rewolucyjne urządzenie przeznaczone dla koni, które umożliwia dostarczanie leków i substancji o działaniu prewencyjnym bezpośrednio do całego układu oddechowego konia. Zasilany jest akumulatorem mającym unikalny niebieski elastyczny interfejs maski z przeźroczystą komorą aerozolową i pojemnikiem na podawane substancje.

Weterynaria

Flexineb® jest prostym w użyciu, cichym i przenośnym urządzeniem do nebulizacji koni, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy doświadczają schorzeń układu oddechowego o różnej etiologii u swoich zwierząt. Terapia z wykorzystaniem procesu nebulizacji i inhalacji jest najskuteczniejszym sposobem leczenia przewlekłych schorzeń u twojego konia, takich, RAO (kłosy) i EIPH (krwawienie).

Flexineb® nie służy tylko do leczenia chorób przewlekłych, ale także jest istotnym elementem zestawu dla konia, który cierpi na ostre napadowe objawy, w tym nawracający kaszel, nadmierną wydzielinę z jamy nosowej w różnych porach roku, ostre zapalenie zatok, a nawet zapalenie płuc lub grypę końską u źrebiąt i dorosłych koni.

line

Referencje Flexineb®

  1. Angielski weterynarz Dr Richard Hepburn
  2. Znany irlandzki trener koni wyścigowych Ted Walsh
  3. Niemiecki weterynarz Dr Alexandra Steinbruek
  4. Sławny irlandzki weterynarz Dr Hugh Dillon
line

Nebulizacja

Czym jest Nebulizacja?

Nebulizacja jest techniką leczenia, w której rozproszone sferyczne krople aerozolu są generowane i wdychane przez konia.

Dlaczego warto korzystać z Nebulizatora?

Urządzenie do nebulizacji umożliwia właścicielowi konia łatwe leczenie i profilaktykę swoich koni, które cierpią na schorzenia dróg oddechowych i płuc o różnej etiologii. Nebulizator zawiera maskę, która pasuje do nosa i urządzenie do generowania delikatnej mgły. Początkowe technologie opierają się na sprężarce podłączanej do sieci. Nowsze technologie to urządzenia ultradźwiękowe, podczas gdy najnowocześniejsze urządzenia (np. Flexineb) zawierają wibrujący komponent piezoelektryczny. Każda z tych technologii może generować potrzebną wielkość cząstek fazy rozproszonej, która zapewnia, że aktywna substancja trafia bezpośrednio do dróg oddechowych i ostatecznie do płuc.

Jakie są korzyści nebulizacji?

Pozwala na skuteczne leczenie i profilaktykę schorzeń układu oddechowego zdiagnozowanych przez profesjonalnych lekarzy weterynarii.

Umożliwia podawanie substancji o działaniu wspomagającym terapię, np. sól fizjologiczna, wybrane olejki, preparaty srebra, które optymalizują proces leczenia.

Należy podkreślić, że miejscowe podanie substancji metodą nebulizacji, przyśpiesza poprzez działanie miejscowe efekt terapeutyczny oraz w porównaniu do innych metod podawania leków umożliwia stosowanie mniejszych dawek z zachowaniem pożądanego efektu terapeutycznego.

Wpływa to bezpośrednio na koszty leczenia zarówno w schorzeniach o charakterze przewlekłym jak i w przypadkach nagłych objawów, tak jak np., astma, napady kaszlu i inne.

Jakie znaczenie ma wielkość cząstek?

Flexineb umożliwia podawania wszystkich potrzebnych leków i substancji do skutecznego leczenia i profilaktyki schorzeń układu oddechowego, poprzez zastosowanie 3 różnych komór lekowych, zawsze rozpraszających substancje do właściwej wielkości cząsteczek. W tym celu producent przygotował 3 rodzaje komór lekowych, a szczegóły są przedstawione w tabeli będącej załącznikiem do każdego urządzenia i znajdują się na stronie producenta i Przedstawiciela na Polskę.

Aby otrzymać substancję rozproszoną w postaci aerozolu docierającą do dolnego odcinka układu oddechowych, rozmiar wytwarzanych cząstek jest bardzo ważny. Cząstki te muszą mieć średnicę 1-5 mikronów aby mogły efektywnie penetrować do dolnego odcinka dróg oddechowych (np. płuc).

Jak dobrać właściwą komorę nebulizacyjną (med cup)?

GREY Coded Med Cups ( standardowa komora lekowa) jest zalecana do podawania antybiotyków, takich jak gentamycyna i amikacyna, leków rozszerzających oskrzela, takich jak Clenbuterol i kortykosteroidów, takich jak deksametazon.

GREEN Coded Med Cups jest zalecane do stosowania z trudnymi do nebulizacji antybiotykami takimi jak Cobactan®, Excenel® i R-Nystatine oraz substancjami pochodzenia naturalnego takimi jak Balsamic Air. Komora umożliwia szybsze podawanie substancji i jest wskazana do nebulizacji substancji i większych cząsteczkach.

BLUE Coded Med Cups jest zalecana do stosowania z Nebulinem.

Komora zapewnia wolniejsze podawanie substancji rozproszonej w porównaniu z komorą standardową.

Gdzie kupić?

Zapytaj o możliwość kontaktu ze specjalistą nebulizacji na Twoim terenie.

sprzedaż i wypożyczenia

  • zadzwoń +48 531 55 66 85

Konsultanci w zakresie nebulizacji z wykorzystaniem urządzenia Flexineb:

line

Materiały do pobrania Flexineb®:

Instrukcja użytkowania
Instrukcja mycia
Certyfikat jakości
line

Inovpar®

Firma Inovpol oferuje na polskim rynku kolejne unikalne rozwiązanie wspomagające leczenie i zdrowie zwierząt.

Co to jest Inovpar®?

Pierwsza Polska Parownica do siana, urządzenie to przeznaczone jest do parowania siana. Jak powszechnie wiadomo w sianie znajdują się alergeny powodujące choroby układu oddechowego u zwierząt (choroby alergiczne, RAO, COPD).

Proces parowania pozwala na zminimalizowanie szkodliwego wpływu alergenów (kurz, pleśń, grzyby) znajdujących się w sianie.

Weterynaria

Parowanie siana jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tradycyjnego moczenia siana zwłaszcza w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, np. zimą. Całkowity proces parowania siana może potrwać około 50 minut w temperaturze do 120C. Wysoka temperatura oraz minimalny czas parowania siana pozwoli przeniknąć parze w siano oraz uwolnić go od kurzu, grzybów, bakterii, zachowując przy tym wszystkie niezbędne walory odżywcze i zapachowe siana. Pojemnik na siano został wykonany z materiału odpornego na wysoką temperaturę i promieniowanie UV. Inovpar® posiada koła, pozwalające na swobodne przemieszczanie po stajni. Jest łatwy w codziennej obsłudze oraz czyszczeniu.

Specyfikacja techniczna

  • Napięcie zmianowe 230 V ̴ 50 Hz
  • Moc 2000 W
  • Pojemności zbiornika na wodę 4 litry
  • Długość węża 3,5 m
  • Pojemności zbiornika na siano 240 litry

Jaka jest gwarancja?

Parownica do siana Inovpar® objęta jest gwarancją na okres 24 miesięcy od daty zakupu, podstawą do reklamacji jest dowód zakupu (faktura).

Pojemnik na siano jest częścią podlegającą naturalnemu zużyciu, jego trwałość jest zależna od sposobu użytkowania.

Uszkodzenie wytwornicy pary lub pojemnika na siano spowodowane przez niewłaściwe obchodzenie się nie jest objęte gwarancją.

Gdzie kupić?

Do kupienia u producenta/dystrybutora firma Inovpol.

Zapytaj także o inne urządzenia i możliwość kontaktu ze specjalistą na Twoim terenie.

line

Materiały do pobrania Inovpar®:

Instrukcja użytkowania
Certyfikat jakości